SON AÇILAN ŞUBELERİMİZ : İSTANBUL BAĞCILAR - ISPARTA - BURSA OSMANGAZİ - İSTANBUL ÜMRANİYE - ANTALYA ALANYA - KIRKLARELİ VİZE - OSMANİYE MERKEZ - İSTANBUL SANCAKTEPE - AKSARAY MERKEZ - TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA - İZMİR BUCA - ERZURUM PALANDÖKEN - AKSARAY - ANTALYA MURATPAŞA - ESKİŞEHİR ÇİFTELER. TÜM TÜRKİYE'YE ŞUBELER AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ. BAYİ KURULUM PAKETLERİMİZLE AVANTAJLI KURULUMLAR İÇİN HEMEN ARAYIN 0216 327 96 65

çiğköftemiss’in franchising avantajlarını anlatmadan önce franchising sistemine yabancı olanlar için kısaca bilgi verelim.

Franchising en geniş anlamı ile, başarılı bir markanın (lisansın) isim hakkının kullanılmasıdır.

Mevcut franchising sistemine giren girişimciler yeni bir marka yaratma, araştırma, geliştirme, ayrıca pazar araştırması, tüketici tercihleri gibi yönetim araştırmaları yapmadan, denenmiş, tecrübeler ile sistemi oturmuş markaların sahibi ile bir franchising sözleşmesi çerçevesinde anlaşarak işe başlama olanağı bulabilmektedirler.

Franchising düzeninde iki taraf bulunmaktadır:

  • Franchisor (Franchising veren) : Bir franchising anlaşması çerçevesinde  iş sistemini, ticari ismini ve markasını kullandıran ana firmadır. (Yani çiğköftemiss)
  • Franchisee (Franchising alan) : Ana firmanın isim ve sistemi altında iş yapabilme hakkını yapılan Franchising sözleşmesinde gösterilen şartlar ile ödeyerek kullanan gerçek veya tüzel kişidir. (Yani girişimcimiz)
GD Star Rating
loading...
Franchising nedir?, 10.0 out of 10 based on 1 rating