SON AÇILAN ŞUBELERİMİZ : İSTANBUL MALTEPE - ISPARTA - BURSA OSMANGAZİ - İSTANBUL ÜMRANİYE - ANTALYA ALANYA - KIRKLARELİ VİZE - OSMANİYE MERKEZ - İSTANBUL SANCAKTEPE - AKSARAY MERKEZ - TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA - İZMİR BUCA - ERZURUM PALANDÖKEN - ANTALYA MURATPAŞA - ESKİŞEHİR ÇİFTELER. TÜM TÜRKİYE'YE ŞUBELER AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ. BAYİ KURULUM PAKETLERİMİZLE AVANTAJLI KURULUMLAR İÇİN HEMEN ARAYIN 0216 327 96 65

Çiğ köfte dükkanı açarken dikkat edilecek en önemli konulardan biri dükkan seçimidir. Çiğ köfte satışı için gerekli demirbaş malzemelerinin temini yapmadan önce çiğ köfte dükkanı için uygun bir dükkan yeri belirleme ve dükkanın ideal büyüklükte olması gerekmektedir.

Peki çiğ köfte dükkanlarının büyüklüğü neden önemlidir?

Bunun 2 önemli nedeni vardır.

Birincisi; çiğ köfte sektörü gıda sektöründeki alternatiflerine nazaran hazırlaması ve sunumu aşırı derecede hızlıdır. Yani zaten hazır olan bir ürünün müşteriye servis edilmesi gerekir. Çiğ köfte tezgahında yer alan hazır çiğ köftenin müşteriye sunulması çok kolay ve hızlı olur. Bu nedenle dükkan içerisinde müşterilerin siparişlerini bekleme süresi çok kısadır. Çiğ köfte yeme süreleri de kısa olduğundan müşterilerin masada geçirdikleri süre de çok kısa olur. Bu nedenle kebapçılar, pideciler, lahmacuncular gibi çok masalara ihtiyaç olmaz. Ortalama bir çiğ köfte şubesinin 3-4 masası olur ve bu da genellikle yeterli olur. Genellikle 20-30 metrekare dükkan büyüklüğü çiğ köfte satışı için yeterlidir. Çok büyük dükkanlar tutup yeterli sayıda masa/sandalye koyulmazsa ya da çok masayla doldurup hiç bir zaman tam kapasiteyle çalışılmayacağı düşünülürse müşteri açısından negatif etki oluşturacaktır.

İkincisi; yüksek metrekareli dükkan yüksek kira yani yüksek gider demektir. Çiğ köfte dükkanı açmak amacı yüksek getiri olacaksa giderleri minimumda tutmak önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta düşük kiralı dükkanın her zaman çok karlı olmayacağıdır. Hareketli bir noktada, düşük metrekareli dükkanlar (15-20 metrekare büyüklüğünde) istenen büyüklükte dükkanlardır.

ÇİĞ KÖFTE DÜKKANI SEÇİMİ

Çiğ köfte dükkanı seçimi önemlidir. Uzun yıllar aynı noktada işletme sahibi olmanın vereceği avantajları düşünürsek, metrekare büyüklüğü ideal, konumu ve kirası uygun bir dükkan seçimi iyi bir başlangıç olacaktır.

çiğköftemiss olarak dükkan seçiminizde, uygun olup olmamasıyla ilgili gerekli yardımları yapıyoruz. Bulmuş olduğunuz alternatif dükkan arasında hangisinin daha uygun olabileceği konusunda fikir veriyoruz. Detaylı bilgi için 0216 327 96 65 numaralı telefonumuzdan bayi temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

GD Star Rating
a WordPress rating system
Çiğ köfte dükkanı kaç metre kare olmalı?, 10.0 out of 10 based on 3 ratings