SON AÇILAN ŞUBELERİMİZ : İSTANBUL MALTEPE - ISPARTA - BURSA OSMANGAZİ - İSTANBUL ÜMRANİYE - ANTALYA ALANYA - KIRKLARELİ VİZE - OSMANİYE MERKEZ - İSTANBUL SANCAKTEPE - AKSARAY MERKEZ - TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA - İZMİR BUCA - ERZURUM PALANDÖKEN - ANTALYA MURATPAŞA - ESKİŞEHİR ÇİFTELER. TÜM TÜRKİYE'YE ŞUBELER AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ. BAYİ KURULUM PAKETLERİMİZLE AVANTAJLI KURULUMLAR İÇİN HEMEN ARAYIN 0216 327 96 65

Çiğ köfte dükkanı açmak için ustalık belgesi gereklımı? Benden ıstenen evraklar ıcın çiğköfte ustalık belgesi dediler. Ben bu belge için kursamı gidicem yada nerden temin edicem? Bana bu konuda bılgı verırsenız sevınırım.

Bu soru cigkoftecibayilik.com da soruldu…

Çiğ Köfte Siparişi için : Adrese

 

CEVAP

Çiğ köfte dükkanı açabilmek için tıpkı gıda sektöründeki diğer iş dallarında olduğu gibi bazı resmi evraklar gereklidir. Öncelikle Vergi Dairesine kaydınız olmalı (bunun için bir muhasebeciden yardım alabilirsiniz), sonrasında bağlı bulunduğunuz ilçe Belediyesinden çalışma ruhsatı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürlüklerinden alacağınız İşletme Kayıt Belgesi gereklidir.

Tüm bu resmi evrakları alırken sizden bazı belgeleri isteyeceklerdir. Siz dükkanınızda çiğ köfte üretimi yapmayıp sadece satış yaptığınız için sizden Ustalık Belgesi istenmeyecektir.

Ustalık Belgesi, iş yerinde üretim faaliyetinde bulunan iş dallarında (kısacası ustalık gerekecek işlerde) istenir. çiğköftemiss’in size vereceği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan almış olduğu üretim izni (İşletme Kayıt Belgesi) size yeterli olacaktır.

Vermiş olduğumuz bu belgeyi kullanarak Belediye’den kendinize ait çalışma ruhsatınızı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden İşletme Kayıt Belgenizi alabilirsiniz.

GD Star Rating
a WordPress rating system
Çiğ köfte dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekli mi?, 7.5 out of 10 based on 11 ratings
Daha fazla SIK SORULAN SORULAR
Çiğköfte servis yapmak zorundamıyım? Çiğ köfte alo paket olmasa olurmu?

çiğ köfte alo paket çiğköfte servisi yapmasak olurmu? mecburmuyuz? Yanı sızden bayılık alsak alo servis yapmasak olurmu? Çunku bunun ıcın...

Kapat