SON AÇILAN ŞUBELERİMİZ : BURSA OSMANGAZİ - İSTANBUL ÜMRANİYE - ANTALYA ALANYA - KIRKLARELİ VİZE - OSMANİYE MERKEZ - İSTANBUL SANCAKTEPE - AKSARAY MERKEZ - TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA - İZMİR BUCA - ERZURUM PALANDÖKEN - HATAY İSKENDERUN - ESKİŞEHİR TEPEBAŞI - İSTANBUL ÇEKMEKÖY - AKSARAY - ANTALYA MURATPAŞA - ESKİŞEHİR ÇİFTELER. TÜM TÜRKİYE'YE ŞUBELER AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ. BAYİ KURULUM PAKETLERİMİZLE AVANTAJLI KURULUMLAR İÇİN HEMEN ARAYIN 0216 327 96 65
Baharatların Faydaları

Şifalı Baharatlar ve Baharatların Faydaları

Baharatlar, çok eski dönemlerden beri, yemekler için bir tat verici olarak kullanıldığı gibi şifa amacıyla da kullanılmıştır. Günümüzde, kimya bilimcileri tarafından oluşturulan ilaçlar, faydalı ve şifalı bitkilerin yerini almış gibi görünse de, doğal yollar kullanarak sağlığı korumak ve uzun bir yaşama kavuşmak oldukça kolaydır. Bu açıdan baharatların faydaları, baharat çeşitleri doğrultusunda da farklılık göstermekle beraber oldukça çeşitlidir. Gerek yüksek bölgelerde, gerekse alçak yerlerde yetişen bitkilerin farklı özellikleri ve farklı yararları vardır.

Zencefilin Faydaları

Çay olarak tüketilebilen zencefil, baharat ya da tatlandırıcı olarak da kullanılabilir. Antioksidan özelliğine sahip olan ve hücrelerinin yenilenmesini sağlayan bu bitki, yiyeceklere lezzet kattığı gibi, sağlıksal açıdan da son derece yararlıdır. Baharatların faydaları, Uzun vadede kanser hastalığına dahi, iyileştirici etkide bulunduğu belirtilen zencefilin faydaları arasında, hafızayı güçlendirme gibi yararlar da bulunur.

Tarçının Faydaları

Kan şekerini düzenleyen en etkili bitkiler arasında yer alan tarçın, çoğunlukla tatlandırıcı fonksiyonu ile kullanılmaktadır. Buna karşın çayı demlenebilen ve lif açısından son derece zengin olan tarçın, toz halinde ya da çubuk halinde alınabilir.

Çörek Otunun Faydaları

Sindirimi hızlandırıcı özelliği ile bilinen çörek otunun yaraları arasında en bilineni astım hastalığına iyi gelmedir. Baharatların faydaları, gaz söktürücü olarak da vücuda fayda sağlayan çörek otu, mide rahatsızlıklarının da giderilmesini sağlar.

Haşhaşın Faydaları

Antioksidan özelliğine sahip olan bu baharat, sindirimin hızlanmasını sağladığı gibi içeridiği karbonhidrat bakımından da vücuda enerji depolanmasını sağlar. Baharatların faydaları, meme kanseri üzerinde iyiletirici etkisi olduğu bilenen bu baharat, çok sık kullanılmayan bir bitki türüdür.

İsotun Faydaları

Kırmızı bitkilerin birçoğunda olduğu gibi isotun faydaları arasında da bağışıklık sistemini güçlendirici etki ilk sırada gelir. Kan akışını hızlandıran, direnci arttıran ve cildi güzelleştiren isot, yemeklere kattığı lezzet ile de çok tüketilen bir baharat türüdür.

Hindistan Cevizinin Faydaları

Kalsiyum, potasyum ve magnezyum açısından çok zengin olan hindistan cevizi, meyve olarak tüketildiğinde olduğu gibi baharat ya da tatlandırıcı olarak kullanıldığında da sağlık bakımından büyük fayda sağlar. Bunun yanı sıra hindistan cevizi, idrar yolları ile ilgili sorunlara da iyi gelir.baharatların faydaları, baharatlar ve faydaları, baharat çeşitleri ve faydaları, baharat çeşitleri, baharatlar, baharatın faydaları, şifalı baharatlar ve faydaları, faydalı baharatlar, baharat faydaları, baharat çayının faydaları.

GD Star Rating
loading...